admin 18 lutego, 2020

Nowoczesna kamerka samochodowa może pomóc kierowcy w wielu sytuacjach. Zarejestrowany materiał może posłużyć jako dowód. Kluczem jest jednak odpowiednia jakość nagrań.

Wysokiej jakości nagrania z kamery samochodowej

Kamera w samochodzie może być bardzo praktycznym gadżetem. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że tylko taka kamerka, która wykonuje nagrania w dobrej jakości, będzie udanym zakupem.

Wysoka jakość obrazu powoduje, że na nagraniu z kamery widać nawet najmniejsze szczegóły, które mogą być bardzo istotne, na przykład przy ustalaniu winy za zdarzenie drogowe. W przeciwnym przypadku, gdy obraz będzie rozmazany, nagranie nie będzie mogło posłużyć jako wystarczający dowód.

Dobra kamera samochodowa – na co zwrócić uwagę?

Aby kamera mogła rejestrować jak najlepsze nagrania, powinna posiadać przede wszystkim odpowiednią matrycę i zapisywać obraz w dużej rozdzielczości. Aktualnie w sprzedaży można znaleźć kamery samochodowe Full HD, które będą mogły zapewnić wysoką jakość nagrania. Kamera Full HD w połączeniu z trybem nocnym da najlepsze nagrania także w pogorszonych warunkach oświetleniowych.

Ponadto warto zwrócić uwagę na liczbę klatek na sekundę przy nagraniu. Większa liczba klatek to bardziej płynne nagranie, ale z drugiej strony konieczne będzie umieszczenie w kamerze karty pamięci o większej pojemności.

Duże znaczenie posiada także kąt widzenia kamery – im będzie on większy, tym szerszy będzie nagrywany obraz, a tym samym będzie mógł on zarejestrować większy kontekst różnych zdarzeń drogowych.