admin 22 czerwca, 2019
opony całoroczne

Według przepisów polskiego prawa drogowego, właściciele aut są zobowiązani do dostosowania opon w samochodzie do warunków panujących na drodze. W umiarkowanym klimacie oznacza to zazwyczaj konieczność zmieniania opon dwukrotnie w ciągu roku. Raz na opony letnie, drugi raz na zimowe. Na rynku obecne są jednak również opony całoroczne, takie jak na przykład Dębica navigator 2 175/65r14 (sprawdź parametry techniczne). Czy takie opony to dobry pomysł?

Całoroczne opony Dębica Navigator 2 175/65 r14 – czy opony tego rodzaju sprawdzają się dobrze?

Opony całoroczne od Dębicy navigator 2 175/65r14 charakteryzują się bardzo, lub średnio dobrymi parametrami, jednocześnie pozostając w dość ekonomicznej klasie cenowej, dlatego są jednymi z bardziej polecanych przez użytkowników opon w swojej klasie. Opony sprawiają się dobrze zarówno zimą – tutaj są całkowicie porównywalne do opon typowo zimowych, jak i latem, choć należy wtedy raczej unikać gwałtownej jazdy.

Opony całoroczne takie jak opony Dębica navigator 2 175/65r14 to takie, których używać można bez uszczerbku dla bezpieczeństwa jazdy przez cały rok. Używanie tego rodzaju opon ma swoje zdecydowane zalety, ale też wady. Zaletą jest przede wszystkim brak konieczności wymieniania opon pomiędzy sezonami, co pozwala oszczędzić czas i powoduje, że zima nie zaskoczy kierowcy. Wadą jest najczęściej nieco szybsze zużywanie się opon latem.

Dlaczego zmienia się opony?

Opony zmienia się ze względów bezpieczeństwa. Zimą, kiedy na drogach leży śnieg, albo są one oblodzone panują inne warunki niż latem, kiedy przez większą część czasu sucho, a ewentualne opady to zazwyczaj deszcz. Opony zimowe i letnie są dostosowane do tych warunków i pozwalają na zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa w czasie jazdy.