admin 8 grudnia, 2020

Wymiana opon w samochodzie jest zadaniem często niezwykle kłopotliwym. Zajmuje wiele czasu, wymaga umawiania się u wulkanizatora, a także nie da się ukryć, dość sporo kosztuje. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców jak tylko może stara się unikać takiej wymiany i korzysta na co dzień z opon całorocznych. Czy jest to jednak dobry pomysł? Czym się charakteryzują takie opony?

Czym są opony całoroczne?

Każdy kierowca doskonale wie, że zarówno lato jak i zima wymagają stosowania w aucie specjalnego modelu opony. Ich guma, bieżnik, a także ogólna konstrukcja zaprojektowane są pod konkretne warunki pogodowe występujące o tej porze roku. Opona całoroczna to jednak taki model, który pracuje nie tylko w zimie, lecz również i w lecie. Dzięki temu nie jest już wymagana wymiana opon pomiędzy modelami zimowymi a letnimi, ponieważ cały czas ma się na kołach odpowiedni rodzaj opony.

Czy warto korzystać z opon całorocznych?

Jak można łatwo zauważyć, nie na każdym samochodzie są takie opony, a więc nadal bardzo wielu kierowców wymienia opony pomiędzy sezonami. Czym jest to spowodowane? Przede wszystkim tym, że opony całoroczne, choć faktycznie dają możliwość jeżdżenia o każdej porze roku, to jednak nie mogą się równać pod względem jakości, przyczepności i bezpieczeństwa z oponami wyspecjalizowanymi w określonych warunkach. W lecie będą o wiele gorsze niż opony letnie, podobnie jak w zimie gorszę od zimowych. Sprawia to, że jeśli ktoś chce mieć możliwie jak najlepszą przyczepność, zdecydowanie powinien nadal korzystać z wymiany opon pomiędzy sezonami.

Wymiana opon Olsztyn – skontaktuj się z Nordauto Volvo