admin 7 stycznia, 2022

Lakier na samochodzie może przez działanie różnych negatywnych czynników uszkadzać się. W miarę upływu lat można zaobserwować pierwsze oznaki rdzewienia na wszystkich delikatnych elementach samochodu. Żeby temu zapobiec skutecznie, warto zaopatrzyć się w pewne sprawdzone akcesoria samochodowe, jednym z nich jest wosk syntetyczny.

O taką profesjonalną ochronę lakieru https://autokosmetyk.com/woski-syntetyczne można zadbać po każdym gruntownym myciu, nierzadko wystarczy już cienka warstwa tego produktu, żeby można było liczyć na dobre efekty, niezależnie od tego, ile lat ma dany samochód.

Czym różnią się woski syntetyczne od naturalnych?

Wielu właścicieli samochodów osobowych często w sklepach motoryzacyjnych zastanawia się, czy lepiej kupić wosk syntetyczny czy naturalny. Pierwszy wybór charakteryzuje się przede wszystkim znacznie niższą cenę. Często skład jest tak dopasowany, że można liczyć na trwały, porównywalny do wosków naturalnych efekt.

Poprawnie chronią one przed wszystkimi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, przed deszczem, śniegiem, kurzem, wiatrem. Wykazują też działanie hydrofobowe, czyli odbijają cząsteczki wody od powierzchni samochodu, w ten sposób karoserię można poprawnie chronić przed rdzą.

Poprawne aplikowanie wosku syntetycznego na samochód

Każde auto niezależnie od tego, jakiej marki czy rocznika, potrzebuje specjalistycznej opieki pielęgnacyjnej. Z odpowiednim woskiem można poprawnie zatroszczyć się o jego wygląd i dalszą przydatność. Należy pamiętać, że produkt ten nakłada się, gdy w pomieszczeniu panuje optymalna temperatura, około 20 stopni, wówczas preparat dobrze się wchłania i nie sprawia problemów z jego aplikacją.

Wcześniej, przed nałożeniem, trzeba zadbać też o to, żeby samochód został dokładnie wyczyszczony, z wszelkich nagromadzonych w czasie jazdy zanieczyszczeń, pomocne mogą okazać się w tym specjalne szampony do samochodów.