admin 18 marca, 2020

Mało jest na rynku tak wszechstronnych i szeroko stosowanych środków chemicznych jak smar silikonowy w sprayu. Dzięki swoim niezwykłym właściwością używany jest przede wszystkim w branży motoryzacyjnej, lecz z powodzeniem może być używany dosłownie wszędzie. Czym dokładnie jest ten smar i jakie ma właściwości?

Czym jest smar silikonowy?

Smar silikonowy to niezwykła substancja, która charakteryzuje się bardzo ciekawymi właściwościami. Przede wszystkim jest bardzo elastyczna i nie posiada tendencji do twardnienia, co powoduje, że jest rewelacyjnym środkiem do uzupełniania przestrzeni już wyposażonych w uszczelki. Bazą dla smaru silikonowego jest oczywiście silikon, co powoduje, że posiada on dokładnie te same właściwości, lecz w przeciwieństwie do silikonu, smar silikonowy może przyjmować postać płynną, dzięki czemu możliwe jest umieszczanie go w opakowaniach pod ciśnieniem, co powoduje powstawanie smaru silikonowego w sprayu.

Gdzie może być stosowany?

W jakich konkretnie branżach i miejscach może być stosowany taki smar silikonowy? Do jakich zastosowań można go używać, mając pewność, że sprawdzi się on doskonale?
Gdzie zatem dokładnie się znajdzie zastosowanie dla takiego smaru? Zakres możliwych branż jest niezwykle szeroki. Począwszy od przemysłu, po branżę motoryzacyjną, a nawet na gastronomi kończąc. Przydatny on będzie wszędzie tam, gdzie np. trzeba coś zabezpieczyć przed penetracją wody, przykładowo w różnego rodzaju zamkach, lub też tam, gdzie potrzebna jest ogromna odporność przed wysoką temperaturą. Również w takim miejscu smar silikonowy sprawdzi się doskonale.