admin 6 czerwca, 2021
Felgi aluminiowe

Posiadacze samochodów często stają przed wyborem jakie felgi zamontować w swoim samochodzie. Wybór nie jest prosty, ponieważ wachlarz możliwości jest szeroki. Jednym z nich są felgi aluminiowe.

Felga feldze nierówna

Felgi aluminiowe

Dostępne na rynku obręcze różnią się znacznie od siebie. Jedną z podstawowych zalet felg aluminiowych jest ich wytrzymałość, są one twardsze co pozwala na dłuższą eksploatację. Dodatkowo, felgi aluminiowe są prześwitujące, co pozwala na lepsze odprowadzanie ciepła z układu hamulcowego, które korzystnie wpływa na jego pracę podczas jazdy dzięki czemu możemy przejechać więcej kilometrów na tych samych elementach hamulcowych. Wybierając felgę należy też zwrócić uwagę na jej wzór. Częsta jazda po błotnistych lub zakurzonych nawierzchniach może powodować konieczność długiego mycia każdego zakamarka powierzchni, a niektórych miejsc nie wyczyścimy bez specjalnych preparatów czyszczących.

Nie tylko praktyczność felg aluminiowych

Poza wieloma zaletami praktycznymi posiadania felg aluminiowych, posiadają one również walory estetyczne. Tworzenie obręcz ze stopu aluminium umożliwia wyprodukowanie ich w bardziej atrakcyjny sposób niż stalowe odpowiedniki. Prawidłowe dobranie wzoru felgi aluminiowej do danej marki i modelu skutkuje poprawieniem wyglądu pojazdu. Co ciekawe, do niektórych samochodów nie jest możliwe kupienie innej obręczy niż felgi aluminiowej. Negatywną stroną kupowania aluminiowej obręczy jest jej koszt, jednak coraz większa dostępność na rynku powoduje zmniejszenie różnicy cenowej w stosunku do jej stalowej odpowiedniczki.