admin 1 sierpnia, 2021

Nie da się ukryć, że coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie przygody z car detalingiem. Niemniej jednak, już na samym początku stają oni przed ogromnym dylematem, odnośnie doboru akcesoriów i podstawowych narzędzi. Najwięcej problemów sprawia dobór gąbki polerskiej. Dla początkujących, a także zaawansowanych użytkowników, najlepszym wyborem może okazać się gąbka polerska z pianki poliuretanowej. Dlaczego?

Gąbka polerska z pianki poliuretanowej- materiał przyjazny dla lakieru

Gąbki polerskie z pianki poliuretanowej https://autokosmetyk.com/gabki-polerskie to jeden z najbardziej popularnych rodzajów gąbek, które wykorzystywane są do polerowania lakieru. Różnią się one między sobą twardością, a także przepustowością powietrza, trwałością, a także kształtem. Możemy wyróżnić trzy rodzaje gąbek polerskich z pianki poliuretanowej:

  • twarda gąbka polerska- które mogą być używane wraz z innymi, dość agresywnymi produktami polerskimi. Dzięki niej można pozbyć się nawet głębokich zarysowań z powierzchni lakieru.
  • średnio twarde gąbki polerskie- najczęściej wykorzystywane w towarzystwie past polerskich. Usuną one średnio głębokie defekty lakieru, a także zapewnią optymalne jego wykończenie.
  • miękkie gąbki polerskie- dzięki nim możliwe jest wydobycie ostatecznego połysku lakieru i nadanie mu blasku. W połączeniu z odpowiednią pastą, można także usunąć z lakieru hologramy.

Największe zalety gąbek polerskich z pianki poliuretanowej

Gąbki polerskie wykonane z pianki poliuretanowej mają wiele zalet. Do największych z nich możemy jednak zaliczyć:

  • niską cenę- koszty zakupu gąbki polerskiej z pianki poliuretanowej, w żadnym stopniu nie obciążą naszego budżetu
  • ogromny wybór rodzaju mocowań- dzięki temu możemy dobrać ją odpowiednio do pada polerskiego
  • bezpieczne na początku przygody z car detalingiem- dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z polerowaniem lakieru, gąbki poleskie będą idealnym rozwiązaniem, gdyż są one wykonane z materiału przyjaznego dla karoserii.
  • możliwość dopasowania stopnia twardości, a także rozmiarów i kształtów
  • idealnie nadadzą się na wykończenie i wydobycie blasku z samochodu