admin 4 marca, 2020

Kupno używanego samochodu to dla wielu osób jedyna okazja do nabycia własnych czterech kółek. Rynek w tym zakresie ma bardzo wiele do zaoferowania i w internecie znaleźć można różnego rodzaju samochody używane, których ceny zaczynają się nawet od kilkuset złotych. Gdzie szukać samochodów używanych, by mieć pewność, że trafi się na dobry model?

Przeglądanie ogłoszeń w internecie

Ogłoszenia internetowe to obecnie najpopularniejszy sposób na wyszukiwanie samochodów używanych. Na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych znaleźć można oferty pochodzące z całego kraju, przez co wybór jest naprawdę szeroki. Trzeba jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie auta z ogłoszenia. Podejrzane oferty, z zaniżoną ceną, lepiej odrzucić już na samym starcie. Warto także przeprowadzić wstępną rozmowę telefoniczną ze sprzedającym, by zweryfikować podawane przez niego informacje.

Wizyta w komisie – bezpieczeństwo i pewność

Praktycznie w każdej średniej miejscowości znajduje się przynajmniej jeden profesjonalny komis samochodowy. To miejsce, gdzie trafiają samochody używane będące w bardzo dobrym stanie. Oczywiście, trzeba liczyć się z tym, że ceny w komisie mogą być nieco zawyżone w stosunku do cen w ogłoszeniach internetowych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że komis zazwyczaj udziela gwarancji rozruchowej, która obejmuje nawet okres kilku miesięcy. Kupujący ma więc pewność, że nabywa auto będące tak naprawdę w dobrym stanie technicznym, które z pewnością posłuży bezawaryjnie przez dłuższy czas.