admin 7 lipca, 2019
tor Kamień Śląski

Każdy motocyklista uwielbia szybką jazdę na swoim motocyklu. Ważne jest jednak, aby robić to bezpiecznie. Dlatego wielu z nich korzysta z torów wyścigowych, aby móc jeździć naprawdę szybko. Kiedy na tor wybieramy się po raz pierwszy warto jest zapoznać się z kilkoma zasadami.

Dlaczego warto jeździć na torze wyścigowym?

tor Kamień Śląski

Przede wszystkim jeśli ktoś lubi jeździć motocyklem bardzo szybko to tor wyścigowy będzie idealnym miejscem. Jest bowiem bardzo bezpieczny. Nie ma tu ryzyka kolizji z innym uczestnikiem ruchu jak może mieć to miejsce na zwykłych drogach. Motocyklista ma zatem możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz mocy swojego motocykla. Oczywiście pamiętać należy o tym, aby na tor zawsze wybierać się motocyklem, który jest absolutnie w pełni sprawy.

Pierwsza jazda na torze wyścigowym

Niezależnie na jakim torze będzie się jeździć, czy będzie to tor Kamień Śląski czy jakikolwiek inny, do takiej jazdy zawsze należy się odpowiednio przygotować. Jak już wspomniano motocykl musi być w pełni sprawy. Dlatego przed wyjazdem na tor należy sprawdzić jego stan. W szczególności sprawdzić należy ogumienie oraz hamulce. Jakakolwiek awaria sprzętu podczas szybkiej jazdy na torze może być bardzo niebezpieczna. Jeśli na tor udajemy się po raz pierwszy warto jest zabrać ze sobą drugą osobę, doświadczonego motocyklistę. To także element, który będzie wpływał na nasze bezpieczeństwo. Kiedy zachowane zostaną wszystkie względy bezpieczeństwa nie pozostaje nic innego jak rozpocząć jazdę i dobrze się bawić.