admin 5 listopada, 2019

O przejażdżce na torze wyścigowym marzy wiele osób. Ekstremalna jazda wzbudza tak wysokie emocje, że z pewnością na jednym razie się nie skończy. Podstawą jest jednak to, aby wybrać miejsce godne zaufania. Tutaj nie ma miejsca na przypadek – pamiętajmy, że czasami warto jest pojechać nieco dalej, a mieć pewność, że obiekt jest przystosowany do potrzeb nawet najbardziej wymagających. 

Po pierwsze bezpieczeństwo

Nie każdy tor wyścigowy jest w pełni bezpieczny. Brak modernizacji sprawia, że nie są to obiekty zgodne z aktualnymi standardami. Oczywiście lepiej jest unikać takich miejsc, gdyż mogą one stanowić realne zagrożenie dla kierowców. Tor wyścigowy Jastrząb (obejrzyj jego trasę) jest obiektem zbudowanym w całości od podstaw. Jego twórcy zadbali nawet o najmniejsze detale. To właśnie dlatego jest to miejsce o wysokim standardzie, które przyciąga ogromną liczbę klientów z całej Polski.

Na poziom bezpieczeństwa wpływa nie tylko rodzaj nawierzchni, ale również stan techniczny pojazdów. Ważne jest to, aby były one w pełni sprawne, a także sprawdzane przed każdą jazdą.

Długość toru

Wiadome jest, że im dłuższy tor, tym więcej zabawy. Właśnie dlatego powinniśmy wybrać obiekt, który zapewnia nam optymalną trasę. W przypadku toru wyścigowego Jastrząb wynosi ona 3500 m. W przypadku imprez jest on skracany do 2400 m. Maksymalna szerokość wynosi aż 10 m, dzięki czemu możemy w pełni wykorzystać potencjał nowoczesnych maszyn.

Jeśli będzie to nasza pierwsza jazda, to dobrze jest wcześniej zapoznać się z przebiegiem trasy. Jazda będzie dla nas czystą przyjemnością.