admin 10 kwietnia, 2020

Na rynku jest bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują usługi wulkanizacji opon. Pomimo tego wielu kierowców nie ma zielonego pojęcia na czym tak naprawdę polegają tego typu zabiegi. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

Wulkanizacja z praktycznego punktu widzenia to nic innego, jak proces obróbki opon, dzięki któremu stają się one zdecydowanie bardziej elastyczne i funkcjonalne. Podstawowym składnikiem z którego tworzy się opony jest oczywiście kauczuk. Przy wulkanizacji stosuje się kilka różnych odmian związków i polimerów, które tworzą odpowiednie połączenia pomiędzy poszczególnymi cząsteczkami kauczuku.

Naprawa opon

Proces wulkanizacji wykorzystywany jest na szeroką skalę nie tylko do produkcji nowych opon, ale również do naprawiania starych. Serwisy i warsztaty wulkanizacyjne dysponują specjalnymi urządzeniami, dzięki którym za pomocą metody chemicznej i „na ciepło” są w stanie naprawić wadliwe opony. Metoda „ma ciepło” wymaga dużego doświadczenia, ale to właśnie dzięki niej można przywrócić do życia nawet bardzo zniszczone opony. Naprawa w wielu przypadkach jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowych opon, dlatego też wulkanizacja cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Artykuł powstał we współpracy z salonem samochodowym Nord Auto Białystok