admin 6 kwietnia, 2020

Czasami każdy z nas ma ochotę nacisnąć gaz do dechy i poczuć prędkość. Nie jest to najlepszy pomysł na jazdę po ulicach. Jest to jednak świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu na torze kartingowym. Co warto wiedzieć o gokartach? 

Gokart to nie samochód

Budowa gokartów różni się od klasycznych samochodów, z którymi na codziennie mamy do czynienia. Gokart nie posiada zwieszenia, przez co jest niski i sztywny. Nie posiadają również biegów oraz wspomagania kierownicy. Kierownica kręci się w zakresie dziewięćdziesięciu stopni. Hamulce stosowane są wyłącznie na tylne koła. 

Dzięki takiej budowie gokarty w Radomiu może i wyglądają niepozornie, ale potrafią osiągnąć nawet 75 km / h. Gokarty sportowe osiągają nawet 200 km /h. 

Zabawa i trening

Jazda gokartem to świetna zabawa, dzięki której każdy może poczuć adrenalinę, której doświadczają kierowcy wyścigowi. Jazda gokartami w Radomiu nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób, które mają prawo jazdy oraz doświadczenie na drodze. Jest to zabawa, w której każdy może sprawdzić swoje umiejętności. 

Wytrawny kierowca może powalczyć o pokonanie toru wyścigowego w jak najkrótszym czasie. Osoby bez doświadczenia mogą zetknąć się z prędkością oraz nabyć obycia i pozbyć się niepewności, która pojawia się, gdy za pierwszym razem siedzimy za kółkiem. 

Jazda gokartem może wydawać się niewinna i mało emocjonująca. W końcu, co to jest za prędkość 75km/ h? Każdy z nas ma za sobą szybszą jazdę. Warto jednak wiedzieć, że tor w gokarcie wygląda zupełnie inaczej niż ulica w mieście. Wrażenia również są bardziej intensywne.