admin Maj 20, 2019
bagażnik dachowy aluminiowy

Kiedy potrzebujemy dodatkowego bagażu, to kupując go musimy rozważyć kilka opcji, żeby być w pełni zadowolonym z zakupu. Tylko w ten sposób będzie on idealnie dobrany do naszego auta, a także niezwykle funkcjonalny i praktyczny. Mamy do wyboru nie tylko różne wielkości, ale także i materiały, z których wykonane są bagażniki dachowe. W poszukiwaniu bagażnika dachowego, warto odwiedzić sklep AutoMotoHit: https://automotohit.pl/Bagazniki-bazowe. Jeśli dokładnie określimy nasze preferencje to bez wątpienia wybierzemy najlepszy dla siebie. Pomijając jednak kwestie wizualne.

O czym należy pamiętać kupując bagażnik dachowy?

Ciężar ma znaczenie

Bagażniki dachowe są z reguły ciężkie same w sobie. Warto zadbać o to, żeby był on jak najlżejszy, bo w połączeniu z bagażem nie może przekroczyć maksymalnej dopuszczalnej normy, jaka jest możliwa do przewozu na dachu w naszym aucie. Kiedy byśmy ją przekroczyli to niestety moglibyśmy go wgnieść lub uszkodzić, co bezpośrednio zagraża naszemu bezpieczeństwu.

Łatwość montażu

Kupując bagażnik najlepiej dokładnie sprawdzić czy zestaw jaki otrzymujemy do montażu jest łatwy w obsłudze. Musimy bowiem sami sobie z tym poradzić, więc ta kwestia jest bardzo ważna, szczególnie jeśli kupujemy bagażnik przed samym wyjazdem i nie mamy zbyt wiele czasu.

Kształt bagażnika

Istotną kwestią jest także kształt bagażnika, bo zdecydowanie bardziej okrągłe kształty pozwalają powietrzu w czasie jazdy zmniejszyć opór, a także w tych okrągłych i opływowych zdecydowanie więcej bagażu nam się zmieści. Musimy jednak pamiętać, że obowiązuje nas ograniczenie ciężaru na dachu naszego auta i nie wolno go przekraczać.