admin 19 października, 2020
transfery lotniskowe

Kraków jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Przyczyniają się do tego ogromne rzesze turystów, ale również osoby przyjeżdżające tam w celach biznesowych i szkoleniowych.
Na to wszystko ma wpływ bliska lokalizacja międzynarodowego lotniska w podmiejskich Balicach, które z roku na rok obsługuje zwiększającą się liczbę podróżnych z Polski i z zagranicy.

Rodzaje transportu na lotnisko

Ludzie wybierający transport samolotowy są zmuszeni w jakiś sposób dostać się albo do miasta, albo, w drodze powrotnej, na lotnisko. Z pomocą przychodzą transfery lotniskowe oferowane przez komunikację miejską, firmy taksówkarskie, firmy przewozowe i PKP. W zależności od opcji, którą podróżny wybierze, trzeba się liczyć z różnego rodzaju plusami i minusami.

transfery lotniskowe

W przypadku komunikacji miejskiej niewątpliwą zaletą jest niska cena, która przekłada się na popularność czterech linii autobusowych. Powoduje to, że taki przejazd przeważnie nie odbywa się w komfortowych warunkach ze względu na tłok.
Transport na lotnisko Kraków-Balice w towarzystwie taksówkarza jest na pewno przyjemniejszy, ponieważ nie trzeba szukać żadnych przystanków. Jednakże jest też sporo droższy od innych opcji. Czasami też taksówka może utknąć w korku, szczególnie w godzinach szczytu.

Przejazdy autokarami i busami są wygodniejsze od miejskich autobusów, ceny są podobne, ale takie środki transportu nie mają wielu przystanków.
Najszybszą metodą transportu na lotnisko i z niego jest pociąg, który kursuje po trasie Dworzec Główny – Lotnisko średnio raz na godzinę.

Podsumowując, podróżni w Krakowie mają kilka alternatywnych sposobów na transfer lotniskowy. Dzięki czemu mają swobodę wyboru w zależności od dostępnego czasu i budżetu.