admin 16 marca, 2021

Land Rover to jedna z najpopularniejszych marek samochodów terenowych na świecie. Marka ta stała się popularna poprzez produkcje tanich wytrzymałych samochodów po zakończeniu II wojny światowej. Aktualnie marka posiada wiele nowoczesnych modeli samochodów terenowych oraz SUV-ów.

Jakiego używanego Land Rovera wybrać?

Najpopularniejszym i zarówno jednym z najtańszych modeli Land Rovera jest Land Rover Defender. Defender to najpopularniejszy samochód brytyjskiej motoryzacji – terenówka dla ludzi pragnących wrażeń, która tak jak większość najlepszych samochodów tego typu, została najpierw stworzona na potrzeby wojska. W niemal niezmienionej formie jest produkowana od 1983 roku, a koncepcja sięga jeszcze nawet lat czterdziestych. Mimo popularności SUV-ów, Defender ma cały czas wielkie grono oddanych fanów, którzy nawet w 2020 roku są w stanie wydać niemałe pieniądze na samochód w porównaniu do nowoczesnych konstrukcji biednie wyposażony ze 122-konnym silnikiem diesla. Ceny samochodów używanych Land Rover zaczynają się od 40tys. zł (za wersję krótką), a kończą w okolicach 100tys. zł w przypadku dłuższego wariantu. 

Nowsze Defendery

Land Rover Defender jest także produkowany w odświeżonych wersjach. Są one droższe (również sprzedawane jako używane), jednak lepiej wyposażone oraz trochę poszły za modą i mają nowocześniejszą linię nadwozia, trochę przypominając modne SUV-y, jednak zachowując właściwości samochodu terenowego.