admin 12 lutego, 2021
Wykorzystanie fundamentów prefabrykowanych dla stacji ładowania samochodów

Samochody elektryczne są czymś pozornie nowym. Patrząc na historię powstawania pojazdów, można wywnioskować, że jest to nie do końca prawda, jednak w takiej postaci, jaką obserwować można na chwilę obecną, jest to zupełnie nowy trend. Pojazdy z ogniwem elektrycznym można ładować w domu, ale często trzeba to robić, będąc w trasie. Jak mają się dostosować obecne stacje ładowania?

Istniejące obiekty na trasie

Udając się w daleką podróż, kierujący pojazdem z napędem elektrycznym musi rozważyć trasę. Niestety, nadal nie wszędzie znajdują się stacje z wymaganą infrastrukturą, dlatego warto zastanowić się, gdzie można naładować akumulatory.

Stacje chcące poszerzyć swoją ofertę o dedykowane ładowarki muszą postarać się o doprowadzenie prądu o odpowiednich parametrach do miejsca, w którym takie urządzenie ma się znaleźć. Czytając specyfikację ładowarki, trzeba sprawdzić między innymi, jaki jest rozstaw otworów na śruby montażowe. Fundamenty można wylewać i dostosowywać śrubunek do urządzenia, jednak są zdecydowanie wygodniejsze metody.

fundamenty prefabrykowane

Fundamenty prefabrykowane dla stacji ładowania samochodów pozwalają na zredukowanie czasu instalacji ładowarki. Wystarczy wykonać odpowiedni otwór, a w nim doprowadzić okablowanie. Spasowanie fundamentów z urządzeniem ładującym jest dużo łatwiejsze, bo wystarczy porównać rozstaw obu elementów.

Trwały materiał

Fundamenty prefabrykowane są wykonane z betonu, co oznacza, że nie odstają trwałością od tych wylewanych na miejscu. Największą różnicą jest czas. Korzystając z gotowych elementów, istnieje problem czekania, aż całość wyschnie i nabierze trwałości. Po zmontowaniu z ładowarką stacja ładowania jest gotowa do użycia.

Najtaniej w domu

Skorzystanie z fundamentów prefabrykowanych jest także dobrym rozwiązaniem dla niektórych ładowarek do zastosowań niekomercyjnych. Także w tym przypadku jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zaplanuje się miejsce do uzupełniania energii ogniwa we własnym garażu, w którym dotychczas parkowany był samochód spalinowy. Napełnianie akumulatora w domu jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, bo nie trzeba płacić dodatkowo za skorzystanie z urządzenia stacji benzynowej.

Wykorzystanie fundamentów prefabrykowanych dla stacji ładowania samochodów

Samochody elektryczne są coraz popularniejsze na polskich drogach, oznacza to, że dotychczasowe stacje muszą dostosować się do nowych wymagań. Również wiele sklepów oferuje taką funkcjonalność na parkingach dla klientów. Niestety! Taki stan rzeczy najlepiej widoczny jest w dużych miastach. Dla posiadaczy aut elektrycznych zamieszkujących mniejsze miasta obowiązkiem jest posiadanie własnej stacji ładowania.