admin 7 lipca, 2021

Wynajem auta to rozwiązanie coraz popularniejsze wśród polskich kierowców i przedsiębiorców. Decydują się na nie zarówno osoby posiadające własne auto, jak i traktujące je jako alternatywę dla kupna swojego pojazdu. Co warto wiedzieć o usługach oferowanych przez wypożyczalnie samochodów?

Chociaż do wynajmu auta przekonuje się coraz więcej osób, nadal nie wszyscy wiedzą, na czym konkretnie polega to rozwiązanie i jakie jego rodzaje dostępne są w ofercie wypożyczalni. Rzecz jest o tyle istotna, że przed wyborem konkretnej oferty należy upewnić się, że ta, na którą stawiamy rzeczywiście jest w pełni dopasowana do naszych potrzeb. By pomóc kierowcom przygotowującym się do swojego pierwszego wynajmu, stworzyliśmy poradnik, w którym wyjaśniamy, jak wybrać wypożyczalnię samochodów i które parametry oferty są najważniejsze.

Wypożyczalnia samochodów w Katowicach. Jakie usługi oferuje?

Usługi, które oferuje wypożyczalnia samochodów Katowice można podzielić przede wszystkim na trzy grupy. Są to:

  • wynajem krótkoterminowy – polega na udostępnieniu samochodu na okres nie dłuższy niż 30 dni. Tego typu oferty adresowane są przede wszystkim do klientów indywidualnych, szukających auta na czas podróży lub pojazdu zastępczego;
  • wynajem średnioterminowy – dzięki niemu klient może wypożyczyć auto na czas od miesiąca do dwóch lat. To dobre rozwiązanie między innymi dla firm szukających sposobu na uzupełnienie floty;
  • wynajem długoterminowy – w jego przypadku umowa obowiązuje przez okres od dwóch do trzech lat. Ta opcja jest wybierana przede wszystkim przez firmy budujące flotę, jako alternatywa dla kupna aut lub leasingu.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby wypożyczyć samochód?

To, kto będzie miał możliwość wypożyczenia samochodu, zależy od wielu czynników. Decydujący wpływ ma na pewno polityka danej wypożyczalni. Niektóre z nich wymagają od swoich klientów ukończenia 21 roku życia lub przynajmniej rocznego doświadczenia za kółkiem. Poza warunkami stawianymi wobec kierowcy, duże znaczenie mają też te dotyczące samego wynajmu. Przed wypożyczeniem pojazdu warto między innymi sprawdzić, czy regulamin usługi przewiduje możliwość wyjazdu za granicę lub określa limit pokonanych kilometrów.

Bez względu na warunki konkretnej oferty, przed wypożyczeniem samochodu konieczne będzie podpisanie umowy. Do jej sporządzenia niezbędne jest okazanie odpowiednich dokumentów. Poza prawym jazdy potrzebny będzie również dowód tożsamości. Większość wypożyczalni honoruje zarówno dowody osobiste, jak i paszporty.